Obzory Kutnohorska: Studenti dvou kutnohorských škol spolupracovali na zajímavém projektu

Vytvořit kutnohorskou turistickou on-line stezku bylo 4. a 5. června hlavním cílem zajímavého kreativního workshopu, do kterého se v rámci projektu Města vzdělávání zapojilo dvacet studentů dvou kutnohorských škol, Střední průmyslové školy a Gymnázia Jiřího Ortena. Týmy studentů začaly hlouběji pátrat po zajímavostech, historii města a hledat zajímavé příběhy, slavné osobnosti.

Výsledkem jejich práce je jedinečná turistická on-line stezka pro mobilní aplikace, která poutavým příběhem bude návštěvníky lákat k dalšímu, bližšímu poznání města pod Barborou. „Během dvoudenního workshopu měli studenti za úkol vymyslet zajímavé hlavní téma, někteří pracovali s legendami, jiní s osobnostmi Kutnohorska. Pro stezku vybrali zajímavá stanoviště, zpracovali potřebné texty a otázky. Sami si také připravili fotografie,“ uvedla koordinátorka projektu Města vzdělávání Iva Tahová z organizace EDUin o.p.s.

„Tato akce byla zajímavá nejen svým obsahem, který jistě přispěje k propagaci turismu v našem městě, ale především těsnou spoluprací žáků obou zapojených škol. Není mnoho projektů, ve kterých by dvě „konkurující si“ školy tak úzce spolupracovaly, že by jejich žáci byli na sebe vzájemně závislí. Věříme, že dva dny mravenčí práce našich tvůrců přinesou do budoucnosti zajímavý turistický produkt, atraktivní díky využití mobilních interaktivních technologií,“ je uvedeno mimo jiné na facebooku VOŠ a SPŠ Kutná Hora.

„Jsem Kutnohorák už 17 let a musím přiznat, že jsou místa, která jsem ještě neprošel a která neznám. Projekt se mi velice líbil. Zajímavým příběhem můžeme návštěvníkům ukázat Kutnou Horu v jiném světle. Informace čerpáme hlavně z vlastních zkušeností a internetu. Protože většina z týmu nebyla z Kutné Hory, využili jsme toho, o co by se oni zajímali v roli turistů,“ řekl Aleš Kaizner, student IT2 Střední průmyslové školy s tím, že spolupráce obou škol byla na velmi dobré úrovni. „Zpočátku jsme měli obavy, protože každá ze škol má jiné zaměření. Nakonec vše proběhlo velice dobře, porozuměli jsme si, každý tým měl svůj úkol a myslím, že to dopadlo dost dobře,“ dodal Aleš Kaizner.

Nová on-line turistická stezka, kterou budou moci Kutnohořané i návštěvníci města využívat zdarma například prostřednictvím mobilních telefonů, bude podle vyjádření Ivy Tahové funkční od července s tím, že informace o ní budou k dispozici na webu města a v informačním centru. Jedna ze tří vytvořených stezek je určena pro rodiny s dětmi. Oficiální inaugurace stezky s kulturním programem se uskuteční začátkem školního roku za účasti žáků základních škol.

Původní text i s fotogalerií najdete ZDE.